Fixtures

From: 1/1/2018 To: 31/1/2018

Here are the fixtures for the dates selected. The Table is scrollable left to right for devices or screen resolutons that make the table to big to fully display.

DateDescriptionStartEndYearsStaff
03/01/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R4 v Idsall School (H) Meet 2.45
3:45 PM 4:45 PM 7 ST/PJN
04/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R5 v Blessed Roberts Sutton Sports College (H) Meet 1pm
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 10 JAA/PDB/DLL
05/01/2018
Boys Chance to compete District Cricket Competetion @TCAT Dome Leave 8-45 am Return 1-30pm
Transport: TTS MINIBUS Booked
9:30 AM 1:00 PM 10 DLL
06/01/2018
SHROPSHIRE ATHLETIC ASSOCIATION CROSS COUNTRY CHAMPIONSHIPS 2018 @ Attingham Park First race starts at 10.30am
Transport: Students make own way
10:30 AM 12:00 PM All years GEC+PJN
08/01/2018
Boys District Cup v Telford Park (A) at Telford Langley Meet at 2.30pm.
3:30 PM 5:00 PM 11 JJT/
08/01/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R4 Sandbach High School and 6th Form College (H)
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 11 ALP/DJH
08/01/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
08/01/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
08/01/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
08/01/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
08/01/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/
08/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
08/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
08/01/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
09/01/2018
TWSSA Fixture Meeting @ Telford Langley - 4pm
4:00 PM 5:00 PM
09/01/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
09/01/2018
Boys County Leage Basketball V William Brooks (A) leave 3-15pm return 5-30pm
3:45 PM 5:00 PM 6th Form JJT
09/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R5 v St Peters RC High School M12 4WB (A) Meet 10:15am Return 4:30pm
Transport: TBC
1:00 PM 2:30 PM 8 DJH/DLL
09/01/2018
U14 Boys Hockey Shropshire Tournament (away) Lilleshall National Sports Centre. Leave 11:00 Return (TBC)
Transport: Needed
12:00 PM 6:00 PM 8/9 SKS +1
09/01/2018
Girls U12 County Cup v Idsall (H) Meet 2.45pm
3:15 PM 4:30 PM 7 ALP/
09/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
09/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
09/01/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
09/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
09/01/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
09/01/2018
Boys District Cup v HLC (H). Meet at 2.45pm
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
10/01/2018
Bronze Duke of Edinburgh Completion in PE2
3:15 PM 5:15 PM 11 ALP/Carol Dyer
10/01/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
10/01/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
10/01/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
10/01/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
10/01/2018
Girls Shropshire County v West Midlands
7:00 PM 9:00 PM 10/11 B Renke
10/01/2018
Girls Shropshire County v West Midlands
6:00 PM 7:30 PM 8/9 ALP
10/01/2018
Boys U18 3rd XI SSCFA Div 1 v Ludlow College (A)
6th Form MJL/KJS
10/01/2018
Boys 1st XI ECFA League Cat 1 v Myerscough College (A) Meet 9:15am Return 5:30pm
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/JJT
10/01/2018
British Colleges Netball Vs. City of Stoke 6th form (H)
6th form GEC
10/01/2018
Boys U18 2nd XI Mens Knockout Cup v Tamworth FC (H)
1:00 PM 3:00 PM 6th Form PDB/DJH
10/01/2018
British Colleges Netball Cup (last 32) Vs. Gwent College, Crosskeys - NP11 7ZA (A) Leave 10.30am Return 5.30pm
Transport: Longmynd
1:30 PM 3:00 PM 6th form GEC
10/01/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R4 v Beauchamp College (H)
Transport: N/A
1:30 PM 3:00 PM 6th Form ALP/DJH
11/01/2018
Boys County Cup Football v Marches (A) Meet 12.45pm
Transport: School Mini Bus
2:15 PM 3:30 PM 7 ST/PJN
11/01/2018
ESFA National cup v St Peter's Solihull (H)
1:45 PM 3:15 PM 7/8 ALP/DJH
11/01/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
11/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
11/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
11/01/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
11/01/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
11/01/2018
Boys Football County Cup v Shrewsbury School (H) Meet 3pm
Transport: N/A
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL / PDB
11/01/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
11/01/2018
Boys County Cup Football v Priory Shrewsbury (A) Meet 12.30pm
Transport: School Mini Bus
2:00 PM 3:30 PM 8 DJH
11/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
11/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
12/01/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
12/01/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R4 v Carr's Grammer School (H) Meet 11:15am
Transport: N/A
12:00 PM 1:30 PM 10 JAA/PDB/DLL
12/01/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R4 v Cheadle Hulme School ( A)
Transport: TBC
2:30 PM 4:00 PM 8 DJH/DLL
12/01/2018
ESFA Girls National Cup v Trinity School (Manchester) (A) Leave 10-00am Return 5-00pm
1:00 PM 2:30 PM 8/9 ALP
15/01/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R4 v Northampton School For Boys (A) Meet 10:30am
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 6th Form PDB/DLL/DJH/MJL
15/01/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R3 v Northampton School For Boys (A) Meet 10:30pm Return 6pm
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 8 PDB/DLL/DJH/MJL
15/01/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R4 v Northampton School For Boys (A) Meet 10:30am Return 6pm
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 9 PDB/DLL/DJH/MJL
15/01/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th form MJL
15/01/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
15/01/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
15/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
15/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
15/01/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/
15/01/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
15/01/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
16/01/2018
Boys County Cup Football v Burton Borough (H) Meet 3.15pm
4:00 PM 5:30 PM 11 JJT/
16/01/2018
Girls U14 County Cup v Ercall Wood (H) Meet 1.45pm
2:15 PM 3:30 PM 9 AJP/
16/01/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
16/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
16/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
16/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
16/01/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
16/01/2018
Boys District Cup v Telford Langley (A). Meet at 1.45pm
2:30 PM 3:45 PM 7 SST/PJN
16/01/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
16/01/2018
Boys Football County Cup v Shrewsbury School (A) Meet 1pm Return 4:30pm
Transport: School Mini Bus
2:15 PM 3:45 PM 10 JAA/PDB
17/01/2018
Y8 A team Netball Vs. Abraham Darby A (H) 3.45pm start
3:45 PM 5:00 PM 8 GEC
17/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Fallibroome Academy (H) Meet 1-30pm
Transport: n/
2:30 PM 4:00 PM 10 PDB/DJH
17/01/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
17/01/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
17/01/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
17/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R6 v Meole Brace School (H)
Transport: N/A
4:00 PM 5:30 PM SST/PJN
17/01/2018
U18 Boys hockey - Shropshire Championships @Lilleshall NSC, Leave 11:00, Return 17:00
Transport: Needed
12:00 PM 4:15 PM 11,6th SKS +1
17/01/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
17/01/2018
British Colleges Netball Vs. Newcastle under Lyme College (H) Start 1.15pm - Sports hall
1:15 PM 2:15 PM 6th form GEC
17/01/2018
Boys 1st XI ECFA League Cat 1 v Newcastle Under Lyme College (H)
6th Form DLL/JJT
17/01/2018
Boys U18 3rd XI SSCFA Div 1 v Codsall 2nd XI (A)
6th Form MJL/KJS
17/01/2018
Girls U18 Category 2 v Dudley College (A) Leave 12-15pm Return 3-45pm
Transport: Long mynd booked
1:30 PM 3:30 PM 6th Form ALP/
18/01/2018
U16 Boys Hockey Shropshire Tournament (away) Lilleshall National Sports Centre. Leave 11:00 Return (TBC)
Transport: Needed
12:00 PM 6:00 PM 10/11 SKS +1
18/01/2018
TWSSA District Cup Football R2 v Telford Park (H)
3:45 PM 5:00 PM 8 DJH
18/01/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
18/01/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
18/01/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
18/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
18/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
18/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
18/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
18/01/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
18/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R6 v Baxter College DY11 5PQ (A) Meet 1:15PM Return 6pm
Transport: TBC
3:30 PM 5:00 PM 10 DLL/PDB
18/01/2018
Girls County Cup v Sir John Talbot (A) Leave 1-00pm Return 4-15pm
2:00 PM 3:15 PM 7/8 ALP
18/01/2018
Y10 Floodlight Netball League @ William Brookes - Leave 3.30pm Return 5.15pm
Transport: School minibus
4:00 PM 4:45 PM 10 GEC
19/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R5 v Kenilworth School (H) Meet 1:15pm
Transport: N/A
2:15 PM 3:45 PM 6th Form DLL/JJT
19/01/2018
FA level 1 primary school coaching session
Transport: 2 x mini buses
1:30 PM 2:30 PM 6.1 Ian Sankey
19/01/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
22/01/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
22/01/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
22/01/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/
22/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
22/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
22/01/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
22/01/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
22/01/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
22/01/2018
Year 8/9 basketball @ Adams Grammer 4:00 tip off. Meet at 3:15pm. return @5:30pm (not in time for late coach)
Transport: mini bus booked
4:00 PM 5:00 PM 8/9 boys MJL
22/01/2018
Boys Football Xl ECFA Mens Knockout Trophy R4 v Football + Sports Diploma LE4 7YJ (A) Meet 9am Return 4pm
Results: won 2-0
Transport: Longmynd
12:00 PM 1:30 PM 6th Form DLL/JJT
22/01/2018
Y8 A and B Netball Vs. Shrewsbury High School (H) Start 4.30pm
4:30 PM 5:15 PM 8 A/B GEC
22/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R6 v West Derby School (H)
Results: Won 4-1
Transport: N/A
12:00 PM 2:00 PM 9 MJL / PDB
23/01/2018
U14 Girls Hockey vs William Brookes (Home) - Start 15:50 - Finish 17:15
3:50 PM 5:15 PM 7/8/9 SKS
23/01/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R4 v Cardinal Heenan L12 9HZ (A) Meet 10am Return 4:30pm
Transport: TBC
2:00 PM 3:00 PM 7 SST/PJN/DLL
23/01/2018
Year 8 Boys Basketball V Ercall Wood (A). Meet at 2:30pm. Tip off at 3;15pm. Return to schhool for 5:00pm
Transport: mini bus booked
3:15 PM 5:00 PM 8 boys MJL
23/01/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
23/01/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
23/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
23/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
23/01/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
24/01/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 PDB/DLL
24/01/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
24/01/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
24/01/2018
Girls English Colleges League v Hartpury College (H)
Results: Lost 3-2
1:00 PM 2:30 PM 6th form ALP/JAA
24/01/2018
Badminton
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JAA
24/01/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11
24/01/2018
Boys U18 3rd XI SSCFA Div 1 v Oswestry School 1st XI (H)
6th Form MJL/KJS
24/01/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2B v AFC Telford Coaching Connexions (A)
Results: Drew 0-0
1:00 PM 2:30 PM 6th Form PDB/DJH
24/01/2018
Boys Football ECFA 1st xl Mens Knockout Trophy v Strachan Academy (H) Meet 12pm
Results: Won 4-1
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/JJT
24/01/2018
6th form Girls Netball @ Shrewsbury sports village - Leave 1.15pm
Transport: longmynd
2:00 PM 3:00 PM 6th form GEC
25/01/2018
Y7 A and B Netball @ William Brookes Floodlight League Leave 3.30pm Return 5.15pm
Transport: required
4:00 PM 5:00 PM 7 GEC
25/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R6 v Poynton High School SK6 1QX (A) Meet 10:45am Return 5:00pm
Results: Won 6-0
Transport: TBC
1:30 PM 3:00 PM 9 DJH/DLL
25/01/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
25/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
25/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
25/01/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
25/01/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
25/01/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
25/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
25/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
26/01/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
26/01/2018
U13/14/15 Netball Vs. Wilmslow High School (H) U13 start 1.15pm U14/15 start 2.15pm
1:15 PM 3:00 PM 8/9/10 GEC/ALP
26/01/2018
FA level 1 primary school coaching session
Transport: 2 x mini buses
1:30 PM 2:30 PM 6.1 Ian Sankey
26/01/2018
Boys Chance to compete County Cricket Competetion @TCAT Dome Leave 9-00 am Return 1-30pm
Transport: Longmynd
9:30 AM 1:30 PM 10 PDB
26/01/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R6 v St Francis Xavier's College (H)
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/PDB
26/01/2018
Girsl National Cup v Weatherhead (A) Leave 11-00am Return 4-30pm
1:30 PM 2:30 PM 8/9 ALP
29/01/2018
U16 Boys hockey vs William Brookes - Home - Start 4:00pm - Finish 5:00pm
4:00 PM 5:00 PM 10/11 SKS
29/01/2018
Boys Football ESFA School Cup R7 v The National C of E Academy (A) Meet 10:45am Return 5pm
Transport: TBC
1:30 PM 3:00 PM 8 DJH/DLL
29/01/2018
U12 Boys/u13 Boys/u13 girls Inter academies football competition @ Sandwell Academy leave 3pm return 6pm
4:00 PM 5:28 PM 7/8 ALP/DJH/STT/PJN
29/01/2018
Early Entry GCSE netball moderation v 6th form
3:30 PM 5:15 PM 10 ALP
29/01/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
29/01/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
29/01/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
29/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
29/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
29/01/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/
29/01/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
29/01/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
30/01/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
30/01/2018
Girls County Cup v Belvidere (A) Leave 1-45pm Return 4-30pm
2:45 PM 4:00 PM 10/11 ALP
30/01/2018
Elite Gymnastics Competiton @ Burton Borough Timings TBC
All years Emma Scanlon
30/01/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
30/01/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
30/01/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
30/01/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
30/01/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
30/01/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R5 v Rossett School (H)
1:30 PM 3:00 PM 9 MJL / PDB
30/01/2018
Y7 and Y9 Netball @ Church Stretton School Leave 3.30pm Return 5.45pm
Transport: Required
4:00 PM 5:15 PM 7 and 9 GEC
31/01/2018
Shropshire Key Stage 4 Badminton Finals @ Shrewbury Sports Village (Meet 12pm Return 5:30pm)
Transport: CAR
1:00 PM 5:00 PM 9/10/11 TBC
31/01/2018
Y7 A and Y8B Netball @ Abraham Darby (A) Leave 3.30pm Return 5.15pm
Transport: Required Longmynd 20 seater
3:45 PM 5:00 PM 7 and 8 GEC/LM
31/01/2018
6th form 3rd team V TCAT (A). 2pm KO. Meet at 12:30pm
Transport: TBC
2:00 PM 4:00 PM 6th Form MJL/KJS
31/01/2018
U16 Boys hockey Midlands round - Venue (RUGBY SCHOOL) - ARRIVE (9:00am) - FINISH (1:45pm) - RETURN AT SCHOOL (3:30pm)
Transport: Needed (CV22 5DR)
10:00 AM 1:45 PM 10/11 SKS +1
31/01/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
31/01/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
31/01/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
31/01/2018
Badminton
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JAA
31/01/2018
Netball Squad Training - CANCELLED DUE TO FIXTURE
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
31/01/2018
Girls U18 Category 2 v Dudley College (H)
1:45 PM 3:30 PM 6th Form ALP/JAA
31/01/2018
Boys 1st XI ECFA League Cat 1 v TNS North Shropshire College (H)
6th Form DLL/JJT
31/01/2018
British Colleges Netball Vs. Dudley College (H) - Sports hall - 1.30pm start
1:30 PM 2:30 PM 6th form GEC


[Download as Word Document]

Click here to download an iCalendar format version of the next 3 months of fixtures. This can also be used as a subscription by copying the link (http://ttsonline.net/RSS/fixturecalendar.aspx) into Google Calendar, Outlook or a mobile phone. For mobile phones please check the instructions for your particular handset.