Fixtures

From: 1/11/2018 To: 30/11/2018

Here are the fixtures for the dates selected. The Table is scrollable left to right for devices or screen resolutons that make the table to big to fully display.

DateDescriptionStartEndYearsStaff
06/11/2018
Water Polo
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
06/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 7/8 ALP
06/11/2018
Badminton
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form JPN
06/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7 SKS/HHF
06/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 8/9/10/11 HHL/LAM
06/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 9 DJH
06/11/2018
Duke of Edinburgh
3:45 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
06/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 11 DLL
06/11/2018
Boys Football District Cup v HLC (H)
Transport: N/A
3:45 PM 4:45 PM 8 SST/PJN
06/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Charlton School (H)
Transport: N/A
3:45 PM 5:15 PM 9 DJH/DLL
07/11/2018
6th Form Girls County Tournament @ Wrekin College. Meet @ 13:00, leave @ 13:15. Return 17:30 approx. Please arrange your own transport home.
2:00 PM 5:00 PM 6th form HLL / LAM
07/11/2018
Girls Netball U19 County tournament @ Wrekin College depart 12.30 return 16.30
Transport: Longmynd
1:00 PM 4:00 PM 6th Form LM/HLL
07/11/2018
U12 Girl's Hockey vs Wrekin College and William Brookes. @Wrekin College. Leave - 3:00pm. Return - 4:50pm
3:45 PM 4:50 PM SKS
07/11/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2A v Oswestry School (A)
Results: CANCELLED
6th Form PDB/MJL
07/11/2018
Girls Football ECFA League CAT 2 v A2B Academy (H)
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 6th Form ALP
07/11/2018
Handball
3:45 PM 5:00 PM 9/10 CJH
07/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 8/9 SKS
07/11/2018
Lane Swimming/Learn to Swim
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
07/11/2018
Gymnastics
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form HHL
07/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7 HHF/LAM/ASC
07/11/2018
Boys Football ECFA League CAT 1 v Strachan Football Foundation (H)
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/DJH
07/11/2018
U14 and U16 Boys Badminton v Holy Trinity AWAY
3:00 PM 5:15 PM U14 & U16 JPN
08/11/2018
U16's Inter County Trophy - Football: (National Cup) Shropshire v Cardiff and Vale (H) meet Changing Rooms @ 18:30
7:30 PM 9:00 PM 11 IJS
08/11/2018
Free Swimming
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
08/11/2018
Boys Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form MJL
08/11/2018
Girls Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS/HHF
08/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 7 SST/PJN
08/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 ALP
08/11/2018
Primary School - Quicksticks Hockey Tournament - 9:30am - 3:00pm (HOME)
10:00 AM 3:00 PM 9/10/11/6th form SKS
08/11/2018
Primary PGCE Physical Education CPD: Study 18 @ 16:30, Hard Play / Astroturf @ 17:00
4:30 PM 6:30 PM PGCE Primary J Sweeney, IJS
08/11/2018
A Level PE Catch Up Session
3:45 PM 5:00 PM 6th Form DJH
08/11/2018
Year 7 and 8 Girls Netball Tournament @ Ercall Wood OR William Brookes. Meet @ 15:15, return to school approx. 17:30. Please arrange your own transport home.
4:00 PM 5:15 PM 7 & 8 HLL / HAF
09/11/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
09/11/2018
Girls Football ECFA League CAT 1 v John Madejski Academy (H)
1:00 PM 3:00 PM 6th Form
12/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 8 JPN
12/11/2018
Swim Squad
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
12/11/2018
Girls Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form ALP
12/11/2018
Running Club
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN/CCH
12/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7/8 HHL/EYH
12/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 SKS
12/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 10 MJL
12/11/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:45 PM 5:00 PM 6th Form MJL
12/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Belvidere School (H)
Transport: N/A
4:00 PM 5:30 PM 8 JPN/DLL
12/11/2018
Shropshire Schools u18 v West Mids
7:15 PM 9:00 PM SPW
12/11/2018
Table Tennis Squad Training
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 SBK/CRR
12/11/2018
Year 11 Boys Basketball V William Brookes (A) 3:15pm tip off. Leave at 2;45pm. Return at 5:10pm
Transport: TBC
3:15 PM 4:45 PM 11 boys MJL
12/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R2 v North Leamington School (H) Meet 12pm
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 6th Form DLL/DJH
13/11/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R2 v Idsall School (H)
Transport: N/A
3:45 PM 5:14 PM 11 ALP/DLL
13/11/2018
Girls Netball fixture @ Burton Borough. Meet 15:15, leave 15:20. Return to school 17:00. Please book onto Wolverhampton late coach.
3:50 PM 4:40 PM 7,8,and 9 HHL/LM/HLF
13/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R3 v RSA Academy (A) Meet 1pm Return 5:30pm
Transport: TBC
3:00 PM 4:30 PM 11 DLL/IRR
13/11/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R2 v Charlton School (H)
Transport: N/A
3:45 PM 5:15 PM 9 DJH/DLL
13/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 11 DLL
13/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 7/8 ALP
13/11/2018
Water Polo
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
13/11/2018
Duke of Edinburgh
3:45 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
13/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 9 DJH
13/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 8/9/10/11 HHL/LAM
13/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7 SKS/HHF
13/11/2018
Badminton
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form JPN
14/11/2018
Lane Swimming/Learn to Swim
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
14/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7 HHF/LAM/ASC
14/11/2018
Gymnastics
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form HHL
14/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 8/9 SKS
14/11/2018
Handball
3:45 PM 5:00 PM 9/10 CJH
14/11/2018
Boys U18 3rd XI Shropshire U19 League v Idsall (H) But reversing fixture
2:15 PM 4:15 PM 6th Form JPN
14/11/2018
Girls Netball @ Solihull 6th Form depart 13.00 retrun 16.30
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 6th Form LM/HLL
14/11/2018
Shropshire Basketball League
Results: CANCELLED
Transport: Needed
2:30 PM 4:30 PM Year 8 JPN
14/11/2018
6th Form Mixed Hockey League - AWAY @Sutton Coldfield - Wyndley Leisure Centre (B73 6EB) - Leave 11:30am Start (1pm) Return (4:30pm)
1:00 PM 3:15 PM 6th Form SKS/HAF
14/11/2018
Duke of Edinburgh meeting @ Charlton Leave 1-30pm
2:00 PM ALP
14/11/2018
Girls Netball fixture v William Brookes Home
3:30 PM 5:00 PM 2 x Year 7 LAM/AC
14/11/2018
6th Form Girls Netball @ The Sixth Form College Solihull. Meet @ 12:30, leave 12:45. Return to school approx 17:30. Please arrange own transport home.
2:00 PM 3:00 PM 6th Form HLL / LAM
14/11/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Sandwell Academy (H)
Transport: N/A
10 MJL/PDB
14/11/2018
Boys Football Friendly v Shrewsbury Academy (H)
3:45 PM 5:15 PM 11 IIR/DLL
15/11/2018
Autumn School Games County Final at Shrewsbury Sports Village (Cross Country and Table Tennis?) Leave 1pm Return 5.30pm
1:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PJN/HAF
15/11/2018
Boys Football B Team ESFA School Cup R2 v Sandwell Academy (A)
Transport: TBC
6th Form PDB/MJL
15/11/2018
Netball 9s and 10s Telford League @ William Brookes. Meet @ 15:15, return to school approx 17:30. Please arrange own transport home.
Transport: required
3:45 PM 5:00 PM 9s 10s HAF HLL
15/11/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R3 v Moorside (H) Meet 10am
Transport: N/A
10:30 AM 12:00 PM 9 ALP
15/11/2018
A Level PE Catch Up Session
3:45 PM 5:00 PM 6th Form DJH
15/11/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup R2 v Sandwell Academy (H) Meet 3pm
Transport: N/A
3:45 PM 5:00 PM 8 JPN/DLL
15/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R3 v Codsall Middle School (H)
Transport: N/A
3:30 PM 4:30 PM 7 SST/PJN
15/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 ALP
15/11/2018
Girls Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS/HHF
15/11/2018
Boys Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form MJL
15/11/2018
Free Swimming
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
15/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 7 SST/PJN
16/11/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
16/11/2018
Girls County Cup Football v Priory (H)
2:00 PM 3:15 PM 7/8 ALP
16/11/2018
National Schools Swimming Championship - Olympic Pool London
Transport: Minibus
1:00 PM Senior Girls/Boys SSP/HAF/HL
17/11/2018
Duke of Edinburgh Training weekend @ Stokes Barn Much Wenlock. Meet 8-45am Return 5-30pm
Transport: AT Browns
8:45 AM 5:30 PM 10 Mike Pugh/Greg Baker
17/11/2018
ESSA National Schools Swimming Championships - Olympic Pool London.
Transport: Minibus
10:00 AM 4:00 PM Senior Girls and Senior Boys SSP/HAF/HL
18/11/2018
Duke of Edinburgh Training weekend @ Stokes Barn Much Wenlock. Meet 9-30am Return 3-30pm
Transport: AT Browns
9:30 AM 3:30 PM 10 Mike Pugh/Greg Baker
19/11/2018
Boys Football Inter Academies @ Sandwell School (Meet 2-15pm Return 6-30pm)
Transport: TBC
3:30 PM 5:00 PM 7 and 8 SST/JPN
19/11/2018
Girls Football Inter Academies @ Sandwell School (Meet 2:15pm) Return 6:30pm
Transport: TBC
3:30 PM 5:00 PM 7/8 ALP
19/11/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R2 v Wilmslow High School SK9 1LZ (A)
Transport: TBC
6th Form ALP/AJQ
19/11/2018
Girls Football ESFA Schools Cup R3 v Wilmslow High School SK9 1LZ (A)
Transport: TBC
8 DLL/PDB
19/11/2018
Novice Gymnastics Competition @ Burton Burough School. Leave @ 14:45. Return 17:30 approx. Please arrange your own transport home.
Transport: Coach Required
3:30 PM 5:00 PM 7 HLL
19/11/2018
Inter Academies Football at Sandwell Leave 2.30pm Return 6pm (Y7 Boys 6-A-Side,Y8 Boys 9-A-Side, Y7/8 Girls 6-A-Side)
Transport: Coach required
3:30 PM 5:30 PM 7/8 SST/PJN/JPN/ALP
19/11/2018
Table Tennis Squad Training
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 SBK/CRR
19/11/2018
Swim Squad
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
19/11/2018
Running Club
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN/CCH
19/11/2018
Girls Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form ALP
19/11/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:45 PM 5:00 PM 6th Form MJL
19/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 10 MJL
19/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 SKS
19/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7/8 HHL/EYH
19/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 8 JPN
20/11/2018
Water Polo
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
20/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 7/8 ALP
20/11/2018
Duke of Edinburgh
3:45 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
20/11/2018
Badminton
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form JPN
20/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7 SKS/HHF
20/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 8/9/10/11 HHL/LAM
20/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 9 DJH
20/11/2018
Duke of Edinburgh meeting @ Chase Terrace Technology Leave 1-00pm
2:00 PM ALP
20/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 11 DLL
20/11/2018
Badminton League v Charlton Away
Transport: Minibus
3:00 PM 5:00 PM U14 & U16 JPN
20/11/2018
Girls Netball yr 7 A+B to Wolverhampton Girls High School
Transport: required
4:00 PM 5:00 PM 7 HAF LM
20/11/2018
Boys Football County Cup v Madeley Academy 3.00pm meet
3:30 PM 4:30 PM 7 SST/PJN
21/11/2018
Girls Knockout Cup Football v Walsall College (H) TBC
Results: CANCELLED
2:30 PM 4:00 PM 6th Form ALP/AJQ
21/11/2018
Boys Football u18 2nd XI Mens Knockout Trophy v Wolgarston High School (A)
PDB/MJL
21/11/2018
Handball
3:45 PM 5:00 PM 9/10 CJH
21/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 8/9 SKS
21/11/2018
u13 Girl's Hockey vs Wrekin College and William Brookes. (HOME) Start 3:45pm Finish 5:00pm
3:45 PM 5:00 PM SKS
21/11/2018
Lane Swimming/Learn to Swim
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
21/11/2018
Gymnastics
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form HHL
21/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7 HHF/LAM/ASC
21/11/2018
Girls Football ECFA League CAT 1 v Loughborough College (H)
1:00 PM 2:30 PM 6th Form ALP/AJQ
21/11/2018
Boys Football ECFA League CAT 1 v Strachan Football Foundation CV21 4PN (A) Meet 10-15pm Return 5pm
Transport: Longmynd
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/DJH
22/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 7 SST/PJN
22/11/2018
A Level PE Catch Up Session
3:45 PM 5:00 PM 6th Form DJH
22/11/2018
Free Swimming
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
22/11/2018
Boys Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form MJL
22/11/2018
Girls Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS/HHF
22/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 ALP
22/11/2018
U16 Girls National Cup v St Augustines Catholic High School
3:45 PM 5:00 PM 10/11 ALP
22/11/2018
Boys Football District Plate v Telford Priory (H)
Transport: N/A
3:45 PM 5:15 PM 10 MJL
22/11/2018
Year 10 boys District Cup V Telfrod Park (H) 3:45pm KO on grass. Meet at 3:15pm
3:45 PM 5:00 PM 10 boys MJL
22/11/2018
Girls Netball 7s and 8s AWAY at William Brookes, Meet @ 15:15, leave 15:20. Return to school approx. 17:30 - please arrange own transport home
Transport: required
4:00 PM 5:00 PM 7s & 8s
22/11/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Sandwell Academy (A)
Transport: TBC
11 DLL/IRR
23/11/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
23/11/2018
Boys Football County Cup v Shrewsbury School (H)
Transport: N/A
2:15 PM 4:45 PM 6th Form DLL/DJH
24/11/2018
Girls National Cross County Championships @ Woodbridge School Suffolk IP12 4JH ( Meet 7:30am)
Transport: Longmynd
7/8/9/10
26/11/2018
Year 7+8 Netball- friendly (a) Ercall Wood
Transport: Minibus
3:45 PM 4:45 PM 7+8 HLL
26/11/2018
Boys Football ESFA Elite Schools Cup R2 v Dudley College Of Technology (H)
Results: CANCELLED
Transport: N/A
3:00 PM 3:30 PM 6th Form DLL/DJH
26/11/2018
Girls Netball Sisters in Sport Round 3 @ Queen Elizabeths, Ashbourne
Transport: Required
12:00 PM 5:30 PM 9 HAF/LM
26/11/2018
Girls and Boys ESFA 5 aside @ Goalzone AFC Telford Leave 2-45pm Return approx 5-15pm
3:20 PM 5:00 PM 7 ALP/S Topper/ P Nicholls
26/11/2018
Table Tennis Squad Training
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 SBK/CRR
26/11/2018
Swim Squad
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
26/11/2018
Girls Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form ALP
26/11/2018
Running Club
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN/CCH
26/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7/8 HHL/EYH
26/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 SKS
26/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 10 MJL
26/11/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:45 PM 5:00 PM 6th Form MJL
26/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 8 JPN
27/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 7/8 ALP
27/11/2018
Water Polo
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
27/11/2018
Duke of Edinburgh
3:45 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
27/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 9 DJH
27/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 8/9/10/11 HHL/LAM
27/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7 SKS/HHF
27/11/2018
Badminton
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form JPN
27/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 11 DLL
27/11/2018
Girls County Cup Football v Meole Brace (A) Leave 1-45pm
2:30 PM 4:00 PM 8/9 ALP
27/11/2018
FA level 1 Coaching Award - Redhill Primary on 3G. 1:20pm - 2:30pm.
Transport: 2 x mini buses booked for pick up and drop off
1:20 PM 2:30 PM 6.1 BTEC sport students Ian Sankey
27/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Lakeland Academy (H) Meet 3pm
Transport: N/A
3:45 PM 5:15 PM 11 DLL/IRR
27/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Walsall Academy (A)
Transport: Longmynd
2:30 PM 3:30 PM 7 SSP/PJN
28/11/2018
Badminton v Ercall Wood
Transport: Longmynd
3:30 PM 5:30 PM U14 & U16 JPN
28/11/2018
Girls and Boys Hockey
3:45 PM 5:00 PM 8/9 SKS
28/11/2018
Handball
3:45 PM 5:00 PM 9/10 CJH
28/11/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2A v Sandwell Academy (A)
Results: CANCELLED
6th Form PDB/MJL
28/11/2018
Boys U18 3rd XI Shropshire U19 League v Thomas Adams (A)
6th Form JPN
28/11/2018
U16's County Football: Shropshire v Worcestershire (H) meet Changing Rooms @ 18:15
7:00 PM 8:30 PM 11 IJS
28/11/2018
Girls Netball @ Newcastle Under Lyme depart 12:30 return 16.30
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 6th Form LM/HLL
28/11/2018
Lane Swimming/Learn to Swim
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
28/11/2018
Girls Netball
3:45 PM 5:00 PM 7 HHF/LAM/ASC
28/11/2018
Gymnastics
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form HHL
28/11/2018
Boys Football ECFA League CAT 1 v Birmingham Met Stourbridge (H)
6th Form DLL/DJH
28/11/2018
Girls Football ECFA League CAT 1 v Solihull College BCLFC (A)
6th Form
29/11/2018
Boys Football
3:45 PM 5:00 PM 7 SST/PJN
29/11/2018
U12 Boys Elite v Shrewsbury Town FC U12's Meet at 5.15pm
6:00 PM 7:15 PM 7 SST/PJN
29/11/2018
A Level PE Catch Up Session
3:45 PM 5:00 PM 6th Form DJH
29/11/2018
Girls Football
3:45 PM 5:00 PM 9/10/11 ALP
29/11/2018
Girls Hockey
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS/HFF
29/11/2018
Boys Basketball
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form MJL
29/11/2018
Free Swimming
3:45 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
29/11/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R4 v Summerhill School (A) Meet 12:30pm Return 4:30pm
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 7 JPN/DLL
29/11/2018
Badminton v Burton Burough
Transport: Minibus
2:00 PM 5:00 PM U14 & U16 JPN
29/11/2018
9s and 10s Girls Netball @ Ercall Wood. Leave 3:20, Return 5:30.
Transport: Required
4:00 AM 5:15 AM 9 & 10 HLL / HAF
30/11/2018
Telford And District Indoor Mixed Cricket
Transport: School Minibus
9:00 AM 1:00 PM U13 PDB/SSP
30/11/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP


[Download as Word Document]

Click here to download an iCalendar format version of the next 3 months of fixtures. This can also be used as a subscription by copying the link (http://ttsonline.net/RSS/fixturecalendar.aspx) into Google Calendar, Outlook or a mobile phone. For mobile phones please check the instructions for your particular handset.