Fixtures

From: 1/3/2018 To: 31/3/2018

Here are the fixtures for the dates selected. The Table is scrollable left to right for devices or screen resolutons that make the table to big to fully display.

DateDescriptionStartEndYearsStaff
01/03/2018
U12 Girls County Hockey Tournament CANCELLED
Transport: CANCELLED
7 SKS +1
01/03/2018
U13 Girls County Hockey Tournament CANCELLED
Transport: CANCELLED
8 SKS +1
01/03/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
01/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
01/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
01/03/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
01/03/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
01/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
01/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
01/03/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
01/03/2018
Girls County Cup v Thomas Adams (A) Leave 12-45pm Return 4-15pm
2:15 PM 3:30 PM 10/11 ALP
01/03/2018
Boys Football ESFA Elite School Cup Semi-Final v Brookvale School (H) - CANCELED
Results: CANCELED
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 8 DJH/DLL
02/03/2018
Year 7/8 basketball. School Games County Finals @ Telford Langley. Meet @9:15am. 10am start.
Transport: TBC
10:00 AM 12:00 PM 7/8 MJL
02/03/2018
Boys County Cup Football v Lacon Childe (H) Meet 3.00pm
Results: Cancelled
3:30 PM 4:30 PM 7 SST/PJN
02/03/2018
Boys Football 1st Xl ECFA League Cat 1 v Newcastle Under Lyme College ( A) Meet 11:30am Return 5pm
Transport: Longmynd
2:00 PM 3:30 PM 6th Form DLL/JJT
03/03/2018
Group A Bronze Duke of Edinburgh Training Day- CANCELLED
Results: CANCELLED DUE TO WEATHER
9:15 AM 4:30 PM CANCELLED
04/03/2018
Group B Bronze Duke of Edinburgh Training Day- CANCELLED
Results: CANCELLED DUE TO WEATHER
9:15 AM 4:30 PM 10 CANCELLED
05/03/2018
Boys Football County Cup Semi Final v Shrewsbury School (H) Meet 3pm
05/03/2018
Boys Football County Cup Semi Final v Shrewsbury School (H) Meet 3pm
Transport: N/A
3:00 PM 4:30 PM 6th Form DLL/JJT
05/03/2018
Boys Football B Team ESFA Schools Cup Semi-Final v Maltby Academy (H) Meet 12pm
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 6th Form PDB/DJH
05/03/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
05/03/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
05/03/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT/
05/03/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
05/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
05/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
05/03/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
05/03/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
06/03/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
06/03/2018
TWSSA KS3 Table Tennis Qualifier. Venue TBC. Time TBC.
7/8
06/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
06/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
06/03/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
06/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
06/03/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
06/03/2018
Girls Netball @ The Marches School Y9 and 10 - CANCELLED
9 and 10 GEC
06/03/2018
GCSE Netball @ Burton Borough Leave 3-30pm Return 5-15pm
3:30 PM 5:00 PM 10 ALP
06/03/2018
Sports Leadership @ the Winter Games @ Shrewsbury Sports Village
9:00 AM 12:30 PM 10/6th form ALP
06/03/2018
Year 9 B team ESFA national cup v Sandbach (H). Meet @10:30am for shape / set piece work. 12pm KO
12:00 PM 2:00 PM 9 boys B team MJL / PDB
06/03/2018
Year 9 A team ESFA national cup v Sandbach (H). Meet @10:30am for shape / set piece work. 12pm KO
12:00 PM 2:00 PM 9 boys MJL / PDB
06/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R8 v Malcolm Arnold Academy (H)
Results: Cancelled
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 8 DJH/DLL
06/03/2018
Boys County Cup Football v Idsall (A) Meet 2.30pm
3:30 PM 4:45 PM 10 JAA
07/03/2018
Girls County Cup v Ercall Wood (A) Leave 2-15pm Return 4.15pm
3:30 PM 4:30 PM 7 ALP
07/03/2018
Boys Football ECFA 1st xl Mens Knockout Trophy v Liverpool Sports College (A) 9:30am Return 5pm
Transport: Longmynd
1:00 PM 2:30 PM 6th Form DLL/PDB
07/03/2018
Boys Football 1st XI ECFA League Cat 1 v Newcastle College (H) Meet 1pm
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 6th Form DLL/JJT
07/03/2018
British Colleges Netball league 6th form Vs. City of Stoke College (H) 2pm start
2:00 PM 3:00 PM 6th form GEC
07/03/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
07/03/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
07/03/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
07/03/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
07/03/2018
Badminton
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JAA
07/03/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2B v Sandwell Academy (A)
6th Form PDB/DJH
07/03/2018
Girls U18 Category 2 v Shrewsbury 6th Form (A)
6th Form ALP/
08/03/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
08/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
08/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
08/03/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
08/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
08/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
08/03/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
08/03/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
08/03/2018
Boys County Cup Football v Shrewsbury Academy (at Grange School site Worcester Rd, Shrewsbury SY1 3LP) (A) 1.45 meet
3:00 PM 4:30 PM 11 JJT
09/03/2018
Boys Football ECFA League Cat 1 v Lancaster and Morcambe College (H) Meet 11am
Results: Cancelled
Transport: N/A
12:00 PM 1:30 PM 6th Form PDB/DJH
09/03/2018
Girls County Cup v Adams Wem (A) Leave 11-45am Return 3-00pm
1:00 PM 2:15 PM 10/11 ALP
09/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup R8 v Malcom Arnold School (H) Meet 12:30pm
Transport: N/A
1:30 PM 3:00 PM 8 DJH/DLL
09/03/2018
U13 Girls County Hockey Tournament (AWAY) William Brookes School - Leave 1:45pm - Return 6:30pm
Transport: Needed
2:30 PM 6:00 PM 8 SKS +1
09/03/2018
TTS NETBALL FEST CHARITY TOURNAMENT - Start 3.30pm - *POSTPONED TO 16/3/18*
3:30 PM 5:30 PM
09/03/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
09/03/2018
Boys Football ECFA League CAT 1 v Accrington and Rossendale College (A)
Results: Cancelled
6th Form DLL/PDB
12/03/2018
U12 Girls County Hockey Tournament (Home) 2:30pm Start - Finish 5:15pm
2:30 PM 5:30 PM 7 SKS +1
12/03/2018
Boys Football District Plate v William Brookes (H) Meet 3.15
3:45 PM 5:15 PM 9 MJL
12/03/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
12/03/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
12/03/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
12/03/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
12/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
12/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
12/03/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
12/03/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/
12/03/2018
Girls University Open day UCFB @ Wembley Stadium Meet 6-00am Return 7-30pm
Transport: Mini-bus
10:00 AM 3:00 PM 6th form ALP
12/03/2018
Boys Football 2nd Xl National Cup Final v Glyn School Sutton (H) 7.15am
12:00 PM 2:00 PM 6th Form PDB/DJH/DLL
13/03/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
13/03/2018
Duke of Edinburgh Managers meeting @ Shrewsbury School Leave 1-40pm
2:00 PM 4:30 PM ALP
13/03/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
13/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
13/03/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
13/03/2018
Girls Football
3:00 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
13/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
13/03/2018
Boys Football ESFA Elite School Cup Semi-Final v Brookvale School (H)
Transport: N/A
2:30 PM 4:00 PM 8 DJH/DLL
13/03/2018
Boys Football District Plate v Burton Borough (H) Meet 2.15
3:00 PM 4:30 PM 7 SST/PJN
13/03/2018
U14 and U16 Girls Hockey - District 7 aside - Start 4pm Finish 5:15pm
4:00 PM 5:15 PM 9/10/11 SKS
13/03/2018
Girls National Cup Football v Weatherhead (H) TBC
12:00 PM 1:30 PM 7 ALP/DJH
14/03/2018
TWSSA Distrcit Cup Football Semi-Final v Charlton (A) Leave 2.15pm
2:45 PM 4:00 PM 8 DJH
14/03/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
14/03/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
14/03/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
14/03/2018
Badminton
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JAA
14/03/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
14/03/2018
Girls U18 County Cup Semi-final v Shrewsbury Town FC (H) Meet 1-15pm
1:45 PM 3:15 PM 6th Form ALP/
14/03/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2B v Road2Pro Wednesbury Academy (H)
6th Form PDB/DJH
14/03/2018
British Colleges Netball Vs. Wolgarston High (A) - Leave 12.30pm Return 3pm
Transport: Longmynd minibus
1:30 PM 2:30 PM 6th form GEC
15/03/2018
TWSSA Girls Netball @ Madeley. Time TBC.
8
15/03/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
15/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
15/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
15/03/2018
Wolverhampton Wanderers V NC United U12.
6:30 PM 8:00 PM 7 IJS / SST
15/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup B Team Semi Final v Wright Robinson (H)
Transport: N/A
12:00 PM 1:30 PM 8 DJH/DLL
15/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup B Team Semi Final v Wright Robinson (H)
Transport: N/A
12:00 PM 1:30 PM 10 JAA/PDB
15/03/2018
Boys Football Distict Cup v Idsall School (A) Meet 2:15pm Return 5:30pm
Transport: School Mini Bus
3:30 PM 5:00 PM 11 JJT/DLL
15/03/2018
Y7 AandB Netball Vs. Shrewsbury High School (A) Leave 3.30pm Return 5.30pm
Transport: required
4:00 PM 5:00 PM 7 GEC
15/03/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
15/03/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
15/03/2018
Netball Open Training - CANCELLED DUE TO FIXTURE
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
15/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
15/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
15/03/2018
Boys Football County Cup Semi Final v Lacon Childe (H) meet 2.45
3:15 PM 4:30 PM 7 SJT
15/03/2018
Y8 TandW NETBALL TOURNAMENT @ Madeley Academy Leave 3.30pm Return 5.45pm
Transport: Required
4:00 PM 5:15 PM 8 A TEAM GEC
16/03/2018
TWSSA District Cup C Team v Idsall (A) Leave 2.30pm - CANCELLED
Results: CANCELLED
3:15 PM 4:30 PM 8 DJH
16/03/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
16/03/2018
TTS NETBALL FEST CHARITY TOURNAMENT - Start 3.30pm
3:30 PM 5:00 PM GEC
16/03/2018
Girls County Cup v Meole Brace (A) Leave 12-30pm Return 3-15pm
1:30 PM 2:45 PM 8/9 ALP
19/03/2018
Girls Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 ALP
19/03/2018
Swim Squad
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
19/03/2018
BTEC Sport Catch Up (LC4)
3:30 PM 5:00 PM 6th Form MJL
19/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 8/9 SKS
19/03/2018
BTEC Sport Support (PE2/3)
3:30 PM 5:00 PM 9/10 GEC
19/03/2018
Goalkeeper Coaching
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT/
19/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 8 DJH
19/03/2018
Running Club
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form PJN
20/03/2018
Water Polo
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
20/03/2018
TWSSA County Under 12 Girls Netball @ SHS/NGH. Time TBC
7
20/03/2018
Duke of Edinburgh
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
20/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7 SKS
20/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 ALP
20/03/2018
Boys Cricket Nets
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JJT/PDB
20/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 9 MJL
20/03/2018
U13 Boys hockey - District 7 aside - Rescheduled to Tuesday 27th March
8
20/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup Semi Final v Rosett School (H). Meet @11:30am (Training). 1:00pm KO
Transport: N/A
1:00 PM 2:30 PM 9 MJL / PDB
20/03/2018
U13 Girl's Hockey Midlands Championships @Cannock Hockey Club ** CANCELLED DUE TO SNOW **
Transport: CANCELLED
8 SKS +1
20/03/2018
SSCFA Boys U13 county Cup final @ Shrewsbury School, Kennedy Road Leave 3.15pm Return 6pm
Transport: TTS Minbus TBC?
4:30 PM 6:00 PM 8 DJH/DLL/PDB
20/03/2018
Y7 County Netball Tournament at Shrewsbury High (A) Leave 1pm Return 5pm
Transport: School minibus
2:00 PM 4:00 PM 7 GEC/LM
21/03/2018
Boys Football ECFA Mens Knockout Trophy Semi-Final v Balby Carr (H)
Transport: N/A
12:00 PM 1:30 PM 6th Form DLL/JJT
21/03/2018
TWSSA Distrcit Cup Football Semi-Final v Charlton (A) Leave 3.00pm Return 5.15pm
Transport: TTS Minibus
3:45 PM 5:00 PM 8 DLL?
21/03/2018
Boys U18 2nd XI ECFA Invitation 2B v CTC Solihull Moors (A) Kinghurst School B37 6NU
1:45 PM 3:15 PM 6th Form PDB/DJH
21/03/2018
Girls County Cup v Meole Brace (H)
3:00 PM 4:30 PM 8/9 ALP
21/03/2018
Lane Swimming/Fitness
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
21/03/2018
Boys Open Team Football
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 PDB/DLL
21/03/2018
Girls Hockey
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SKS
21/03/2018
Netball Squad Training
3:30 PM 5:00 PM 8/9/10/11 GEC
21/03/2018
Badminton
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10 JAA
21/03/2018
British Colleges Netball Vs SSFC - Sports Village Leave 1.30pm Return 3.30pm
Transport: Required minibus
2:00 PM 3:00 PM 6th form GEC
22/03/2018
TWSSA Girls Netball A and B Teams @ Idsall. Time TBC.
7
22/03/2018
Learn to Swim
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9 SSP
22/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 7 SST
22/03/2018
Boys Football
3:30 PM 5:00 PM 10 JAA
22/03/2018
Boys Badminton - West Midlands Regional Round at Doug Ellis Sports Centre Meet TBC
Transport: Required
3:00 PM 10/11 JAA
22/03/2018
A Level PE Catch Up Session
3:30 PM 5:00 PM 6th Form DJH/ALP/JJT
22/03/2018
Girls Football
3:30 PM 5:00 PM 10/11/6th Form ALP
22/03/2018
Girls and Boys Hockey
3:30 PM 5:00 PM 9/10/11/6th Form SKS
22/03/2018
Netball Open Training
3:30 PM 5:00 PM 7/8 GEC
22/03/2018
Boys Basketball
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11 JJT
22/03/2018
U14 Girl's Hockey - Shropshire School Games @Wrekin College. Leave 12.00 Return 4:30pm
Transport: Needed
1:00 PM 4:30 PM 9 SKS +1
22/03/2018
Y7 A+B TWSSA Netball Tournament at Ab Dab (A) Leave 3.30pm Return 5.40pm
Transport: Required
4:00 PM 5:15 PM 7 GEC/LM
22/03/2018
Girls Football ESFA Schools R5 v Millfield Science and Performing Arts College (H)
Transport: N/A
2:00 PM 3:30 PM 7 ALP
22/03/2018
Boys Football County Cup Final v Meole Brace @ Bucks Head (Meet 3:30pm)
5:00 PM 6:30 PM 11 JJT/DLL
22/03/2018
Girls Football County Cup Final v Idsall or Shrewsbury College @ Bucks Head
Transport: N/A
7:00 PM 8:30 PM 6th Form ALP/DJH
23/03/2018
TWSSA District Plate C Team v Idsall (A) Leave 2.45pm
3:15 PM 4:45 PM 8 DJH
23/03/2018
Year 7 basketball V Charlton (A) 3:30 tip off. Meet at 2:45pm. Return to school for 5:00pm (No Late Coach on a Friday)
Transport: Longmynd booked
3:15 PM 5:00 PM 7 boys MJL
23/03/2018
Boys Football District Plate v Burton Borough (H) Meet 2.15
2:30 PM 4:00 PM 7 SJT
23/03/2018
Swim Squad
7:00 AM 8:00 AM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
26/03/2018
Girls Shropshire County v Worcestershire
7:00 PM 8:30 PM 8/9 ALP
27/03/2018
U13 Boy's and Girl's Hockey - District 7 A-Side (A) @ William Brookes Leave 3:00pm Return 5:15pm
Transport: Needed (4 teams (30 players))
3:45 PM 4:45 PM 8 SKS
27/03/2018
Y7,8, 9 Girls Netball @ Burton Borough School Leave 3.15pm Return 5.30pm
Transport: School Mini Bus
3:45 PM 5:15 PM 7,8,9 GEC/LM
27/03/2018
Synchronised Swimming
3:30 PM 5:00 PM 7/8/9/10/11/6th Form SSP
27/03/2018
Boys Basketball William Brookes (A) Meet 2pm Return 5:30pm
Transport: School Mini Bus
3:00 PM 5:00 PM 7 MJL
27/03/2018
Boys Basketball v William Brookes (A) Meet at 2:00pm. Return 5:30pm
Transport: School Mini Bus
3:00 PM 5:00 PM 9 MJL
27/03/2018
Boys Football District Cup Semi Final v Charlton (H) 3.15 meet
3:45 PM 5:00 PM 10 JAA
28/03/2018
British Colleges Netball League V Stafford College (H) Start 1pm
1:00 PM 2:00 PM 6th form GEC
28/03/2018
U14 Boys hockey Shropshire cup (away) Lilleshall NSC - Leave at 1:00pm Return 6:00pm
Transport: Needed
2:00 PM 6:00 PM 8/9 SKS+1
28/03/2018
Girls English Colleges v Newcastle Under Lyme (A) Leave 11-30am Return 3-30pm
1:00 PM 2:30 PM 6th form ALP
28/03/2018
Boys Football ESFA Schools Cup Semi-Final v Cardinal Hume School
Transport: N/A
1:30 PM 3:00 PM 8 DJH/DLL
28/03/2018
U15's County Football: Shropshire v West Midlands (H) meet Changing Rooms @ 18:00
7:00 PM 9:00 PM 10 IJS
28/03/2018
Boys Football 3rd xl SSCFA League v Idsall School (A) Meet 12:45pm Return 5pm
Transport: Longmynd
2:15 PM 4:00 PM 6th Form MJL
29/03/2018
Boys Football County Cup Final v TNS @ Bucks Head
Transport: N/A
7:00 PM 8:30 PM 6th Form DLL/JJT/PDB
29/03/2018
U16 Boys shropshire cup (away) Lilleshall NSC. Leave 1:00pm Return 6:00pm
Transport: Needed
2:00 PM 6:00 PM 10/11 SKS+1


[Download as Word Document]

Click here to download an iCalendar format version of the next 3 months of fixtures. This can also be used as a subscription by copying the link (http://ttsonline.net/RSS/fixturecalendar.aspx) into Google Calendar, Outlook or a mobile phone. For mobile phones please check the instructions for your particular handset.